anadolu medeniyetleri müzesi : cam .. museum of anatolian civilizations : glass ©2008 - 11' - 341 slide
can özgün - uğur halıcı - yaman kayıhan

bir kez daha anadolu medeniyetleri müzesi’ndeyiz, ancak bu defa sadece camlar için .. tarihin içinden, binlerce yıldan kalan camlara bu kadar yakından bakabilmek bile çok heyecanlı .. çok yıllar öncesinin ustalıklarını içinden geçen bugünün ışıkları ile görmek geçmişin yanı sıra bugüne ve yarına da saygımızı bir defa daha arttırıyor ..

eserlerin bütünsellikleri ile başlayan gösterimde ayrıntılara geçiliyor . .sonrası ise artık sadece renkler ve biraz da formlar ile soyut .

 

once again we were in the anatolian civilizations museum of ankara, turkey, but this time only for glasses .. it is so excited just to see the glasses so close from the history, from thousands of years .. seeing the masterships of the ancient past with today’s light passing through, once again increase our respect to past, today and tomorrow aswell ..

presentation begins with the whole figures and continues with the details .. but the final consist of only colors, and sligtly forms of abstract .


bu gösterimin yüksek çözünürlükteki cd'sini istemek için yamankayihan@formatd.net adresine ayrıntılı mail gönderebilirsiniz ..

 

you can request high resolution cd of this presentation by sending a detailed mail to : yamankayihan@formatd.net